Prales Mionší - Slavnostní otevření
Zpět na hlavní stránku
Naučná stezka Mionší
  Foto | Mapa | Profil tratě |
 Autor: Pavel Zubek  Celkem km: 7  Datum:  24.5.2005

    Znovu otevřen klenot naší přírody !

V pralese MionšíČas se naklonil ke 13. hodině, kdy byl naplánován začátek této akce. Po přivítání hostů chlebem a solí, které nabízeli žáci místní ZŠ, proběhl samotný akt přestřižení pásky a byly také předneseny projevy starostky Dolní Lomné paní Pavlínové, ministra životního prostředí pana Ambrozka, poslance parlamentu pana Turka nebo místostarosty Dolní Lomné pana Boháče, který se podílel velkou mírou na vybudování naučné stezky. Během kulturního programu, který se nesl v duchu místních tradic, se přítomní diváci a hosté pustili do specialit goralské kuchyně, které připravily kuchařky ZŠ v Dolní Lomné. Jídlo bylo opravdu skvělé a mnozí hosté je jedli poprvé v životě. Samozřejmě si na své přišly i televizní a rozhlasové štáby, které natáčely rozhovory a dojmy z tohoto podniku. Na samotnou prohlídku stezky se hosté nechali vyvézt koňskými potahy a kdo se nevešel na kolasy, šel pěšky.
Počasí sice nepřálo, protože bylo jenom 10°C a neustále mrholilo, ale výsledný dojem z krásné procházky přírodou to nezkazilo.
Malou připomínku ovšem musím dodat. Z důvodu ochranářských zájmů je prales nadále uzavřen a vidět jej můžete asi v úseku 600 m, kdy stezka vede po jeho hranici. Takže na popadané stromy, tmavý les a vysoké stromy se můžete dívat pouze z kraje této rezervace, ale i přesto je se na co koukat.
Vřele doporučuji návštěvu asi nejzachovalejšího pralesa v naší zemi.


nahoru ▲

Počet přístupů: