Vrátna dolina - Malá Fatra
Zpět na hlavní stránku
  Foto | Mapa | Profil tratě | Ubytování v této lokalitě |
 Autor Pavel Zubek  Celkem km: 7  Datum: 23.12.05

   Předvánoční návštěva Vrátne doliny na Slovensku

Sedačková lanovka na PasekáchKolega z práce, V.Hus mi před vánocemi řekl, že má v plánu vyrazit někam na lyže. Někam, kde bude dost sněhu. Rozhodl se svým kamarádem (mým bývalým kolegou Bohdanem) pro sjezdovky na Malé Fatře na Slovensku. V autě jim zbylo jedno volné místo a já, ačkoli nelyžař, jsem využil jejich nabídku na společný výlet. Beru foťák i stativ a doufám, že ve Vrátne dolině udělám spoustu skvělých fotek, zatím co budou kámoši lyžovat na svých prkýnkách.
Z Třince jsme do Terchové dorazili za 2 hodiny. Celou cestu jsme jeli velice pomalu pro mlhu a hodně sněhu na komunikacích.

Kabinka nové lanovky na ChlebSluníčko se neobjevuje ani na sjezdovce na Pasekách. Mlha se jenom zvedla do výšky 1000 m.n.m.. Vím to zcela přesně, protože jsem si pořídil za 100,- Sk zpáteční lístek na sedačkovou lanovku, na které se v zimě výhradně vyvážejí lyžaři, a z horní stanice si dělám po hřebenovce malou procházku na chatu "Na Grůni" (940 m.n.m.). Mlha je něco málo výše než chata. Odtud tedy můj odhad. Po čaji s rumem a rozhovoru s e dvěma místními dělníky v lese se vracím na lanovku a cestou fotím kolegy na lyžích.Spodní stanice kabinkové lanovky bude zbrusu nováPak se vydávám po silnici ku chatě Vrátna, u které se staví nová lanovka - kabinková na horu Chleb. Jaké je mé překvapení, když zjistím, že chata se také rekonstruuje. Dělníci mě však naštěstí pouštějí na žádané WC.

Po malé přestávce u chaty se vracím zpět na Paseky, kde už na mě kluci čekají u auta.
Do Třince se vracíme spokojeni. Hoši 4 hodiny jezdili na lyžích, aniž by čekali v řadách na vlek a já jsem našlapal asi 7 km a udělal kolem 80 fotografií. Na ty asi nejlepší se můžete podívat i na tomto webu.nahoru ▲

Počet přístupů: