Gírová - Výšlap s koupáním
Zpět na hlavní stránku
  Foto | Mapa |
 Autor: Pavel Zubek  Celkem km: 10  Datum: 28.8.2003

   Koupání na Studeničném

Chata StudeničnéBlíží se konec prázdnin, proto ještě chceme s holkami vyrazit někam do přírody, ale také být spolu a pokecat. Abychom získali na naší stranu i Katku, musíme volit něco zajímavého. Myslíme si,že koupání v bazénu na Studeničném bude tím pravým lákadlem.

Z Mostů vycházíme po červené do prudkého kopce,ale v lese se už jde dobře. Za třičtvrtě hodiny jsme u cíle.Holky se svlékají a skáčou do dost studené vody. Sluníčko sice svítí, ale vítr je silný a chladný. Po hodině mají toho koupání dost. Začínáme mít také hlad. Půjdeme na Gírovou, tam vaří skvělé polévky a je tam nádherný výhled do okolí. Katka sice něco málo namítá, ale poslušně kráčí až ku chatě. Je otevřeno, i když je chata na prodej. Jíme a holky si kupují ještě pohlednici ( tur. známky zrovna nejsou) a nanuk na osvěžení.

Na samotný vrchol už nechtějí, tak nám hlídají věci a houpou se na houpačkách. Já s manželkou sledujeme nádhernou podívanou na slovenské pohoří Malé Fatry. Vidíme i Babí horu v Oravských Beskydách a samozřejmě i tu naši horu – Lysou.
Teď se musíme rychle dostat ku vlaku do Mostů a tak po stejné trase sbíháme dolů. V pohodě to stíháme a ve vlaku odpočíváme s nohami do „wasserwogi“.

Dnešní den se opravdu vydařil a každý byl spokojen i Katka , která velice nerada chodí na hory!


nahoru ▲

Počet přístupů: