Velká Čantoryje - Turistika a aquapark
Zpět na hlavní stránku
  Foto | Mapa | Profil tratě |
 Autor: Pavel Zubek  Celkem km: 7  Datum:  21.8.2004

   Půldenní tůra a koupání v aquparku ve Wisle (Polsko)

Nezdá se vám to normální? Do nedávna jsem si to také myslel, ale loni byl ve Wisle otevřen megahotel Gole,biewski, který ve svých útrobách skrývá aquapark. Ano je to tak!
Můžete se tu klouzat na tobogánech,plavat v bazénu, vychutnat si sílu mořských vln a pak si oddechnout v perličkových lázních, které obsahují výluhy mořské soli,vápence s hořčíkem,lesní směs a jiné. Pokud se budete cítit nadále unavení, můžete posedět v sauně nebo se nechat vymasírovat. To vše za 25 Zlotých na 1,5 hodiny. Je to drahé, ale jednou za rok se tam s dětmi dá zajít.
My využíváme pravidelné autobusové linky Jablunkov-Č.Těšín-Wisla, která jezdí v sobotu ráno a odpoledne zpět. Z Třince v 8:17 odjíždíme za deště. V Cieszynie vystupuje polovina osazenstva na velkém trhu, zbytek jede do Ustronia k lanovce na Čantoryji nebo do Wisly, do již zmiňovaného vodního parku.
Po 2 hodinách vodních radovánek se venku vyjasnilo a my sjíždíme také k lanovce a na vrchu si nenecháme ujít sáňkářskou dráhu. Pak se rychle vydáváme k rozhledně. Proti nám i s námi jdou hordy Poláků, kteří v Ustroniu a ve Wisle tráví svou dovolenou nebo si užívají lázeňských pobytů. Pod rozhlednou si připadám jako na pouti. Všude samé stánky se suvenýry, dokonce je tu i střelnice. Děti se vozí na ponících. Opouštíme rychle toto místo a jdeme na pivo do staré chaty, která letos oslavuje 150 let své existence. Oslavy jsou však trochu smutné, protože na chatě slouží unaveným poutníkům pouze bufet.
Zjišťujeme, že za 75 minut nám jede z Nýdku autobus, tak se dáváme na ústup. Cestou ještě Hance přelepujeme puchýře na prstech. Moc to bolí! Vše ale stíháme podle plánu. Holky jsou spokojeny a to je o prázdninách to nejdůležitější!
Večer si ještě zahrajeme karty a budeme vzpomínat na příjemně strávený den.


nahoru ▲

Počet přístupů: