Velká Fatra - Borišov II
Zpět na hlavní stránku
Zpět do turistiky
  Foto |
 Autor: Pavel Zubek  Celkem km: 2x10  Datum:  6.-7.10.2007

   Pár šílenců si vyšlo na Velkou Fatru zafotit.

   Jelikož je říjen chápán jako nejfotogeničtější měsíc pro své nádherné barevné přírodní scenérie, tak se několik členů našeho fotoklubu STEEL domluvilo na společný fotovýlet na Slovensko a kam jinam než zase na Velkou Fatru , na Borišov, kde se nám letos na jaře tak strašně moc líbilo.

   Jedeme z Třince, potažmo z Nýdku ve stejném složení jako na jaře: Zubek, Popek a Kajfosz. Cestou zastavujeme v Martině a bereme Laciho Remenara, který s námi na jaře navázal fotografickokolegiální“soudružské“ kontakty a abychom si náš výlet oživili a něčemu se i přiučili, tak jsme si pozvali i fotografického veterána Cyrila Grebečího, který dorazil od Trnavy.

Tentokrát jsme s auty zajeli do Bielanské doliny a u chaty Havarnova jsme je zanechali na noc svému osudu. To bylo 6.10.07. Výstup začal broděním přes potok, kde si Martin pěkně umyl své botasky a přitom si i vypral své fusekle. Výstup byl krutý, lezli do jsme do prudké stěny, naštěstí ve stínu vzrostlého lesa. Cestou jsme nacházeli množství hřibů, ale nepřišli jsme na houby , ale na focení!
Po zhruba dvouhodinovém pochodu v různém terénu jsme dorazili na chatu pod Borišovom. Zajistili si nocleh a vyrazili ještě rychle nafotit západ slunce. Část z nás šla na vrch Šoproň a část na samotný Borišov. Po setmění jsme se sešli na chatě a v družném hovoru při pivě, čerešpálence a spišské Borovičce jsme náruživě probírali fotgrafické postupy a družili se s bratry Slováky. Seznámili jsme se i fotografem Honzou Kouřilem z Brna, který se věnuje Aktu, ale tady si přijel od těch holčin čistě odpočinout.

Ráno se vstávalo ještě za tmy a vyrazilo se do terénu nafotit nějaký ten východ slunce. Jaksi jsme trpěli žízni a krapet se nám motalo v hlavě z večerního vydatného… hovoru. Byla mlha, jen pár snímků vyšlo se sluníčkem. Proto jsme se věnovali raději emotivním mlžným snímkům.
Když jsme měli dost, tak jsme posnídali,rozloučili se s chataři a odešli zase dolů do doliny k naším vozům. Cestou jsme velice kladně hodnotili náš výlet a shodli jsme se na tom, že to zase musíme zopáknout. I seznámení s Cyrilem bylo pro nás přínosem!
nahoru ▲

Počet přístupů: