Rajecké Teplice
Zpět na hlavní stránku
  Foto | Mapa | Profil tratě |
 Autor: Miroslav Biedrawa  Celkem km: ---  Datum: 31.7.2004

   Oblíbené slovenské lázně

V lázních Jeli jsme vlakem do Žiliny, kapku jsme tam pochodili, moc se mi tam líbilo. Je tam pěkný zámek(nebo kostel?). Vypadalo to tam jako v Itálii(i když nevím, jak to tam v té Itálii vypadá:-) - kašna na náměstí, okolo posezeni u restauraci, slunce peče a v podloubí je fajny chládek. Něčím to tu fajně voní:-) .

Pak jsme jeli motorákem asi pul hodiny na zastávku Porůbka, která je 10-15 minut od kempu Slnečné skály.
Museli jsme jit po dost frekventované cestě. Auta tu jezdí šíleně - rychle a neberou ohled na chodce. Často nás míjely super motorky.

V kempu si opsali čísla občanek. Ceny si nepamatuji. Kousek od vstupu do kempu jsou dvě týpí a nad nimi se tyčí vápencové skály(typi1 a 2). Hned vedle je ohrada s koněm, na kterém se dá za nějaký peníz jezdit.

Dorazili jsme tam pozdě odpoledne, postavili jsme stany, pojedli a šli jsme do blízké hospůdky, kde dělají i pizzu. Tentokrát jsme nesli po cestě, ale zkratkou kolem řeky a pak jsme ji přebrodili. Zpět jsme šli raději po silnici, protože ta zkratka byla uzoučká cestička lesem a křovinami a byla černočerná tma, jen měsíc svítil.

Druhého dne jsme šli pěšky do Rajeckých Teplic. Nešli jsme po silnici, ale cestičkami kolem ní. Cesta nebyla vůbec náročná, trvalo nám asi 45-60minut než jsme tam došli. Koupili jsme si něco k snědku, trochu si odpočali. Cesty byly uzavřené, protože se chystal závod juniorských cyklistů. Po chvíli jsme se šli podívat do restaurace Rybářská bašta , která je uprostřed jezírka (restaurace 1). Dají se tam půjčovat loďky (restaurace4). Restaurace je rozdělená do čtyř sekcí. Hned u vchodu se můžeš rozhodnout, jestli půjdeš na terasu nebo dovnitř. Uvnitř jsou točité schůdky nahoru a dolu. Nahoře to vypadá jako půda a bylo tam horko. Šli jsme se podívat i dolu. Tam byla u posezeni akvária. Bylo tam příjemně a docela temno. Fotky s bleskem nebyly pěkné a bez blesku bylo potřeba dlouhé expozice. Tak jsem to vyfotil z ruky při ISO 400 - proto je tak velké zrno (fotky restaurace2 a 3). Nic k jídlu jsme si nedali, protože tam bylo docela draho.

Pak jsme se šli podívat do lázeňského areálu Afrodite. Tam jsem čuměl. Luxus. Všude je mramor, sochy a zlaté ornamenty. Při vstupu je fontánka(lazne3). Když jsme šli dál, přišli jsme do místnosti s posezením a klavírem(lazne1), kam svítilo přes mozaikový strop slunce(lazne2). Vedle této místnosti za skleněnou zdí byl parádní bazén.

Když jsme se pokochali tou krásou, šli jsme zpět do kempu.nahoru ▲

Počet přístupů: