Vlkolínec a Oravský hrad
Zpět na hlavní stránku
  Foto | Mapa | Profil tratě |
 Autor x Foto Erika Zubková x František Panák  Celkem km: ---  Datum: 29.5.2004

   Během jednoho dne dvě zajímavosti

Lidová architektura Víkend máme bez procedur ( jsme totiž na rekondičním pobytu v lázních Lůčky) a mě s Martou láká výstup na Velký Choč. Již dva dny dopředu jsme si zrušily oběd a objednaly si balíčky.
Je konečně sobota a venku je zataženo a prší. Nemá vůbec smysl v tomto počasí lézt tak vysoko. Místní nám hlásili, že v úterý byla nahoře sněhová bouře a ve čtvrtek tam byl ještě sníh.
V 9:00 nám na pokoji zvoní telefon. Šárka a Franta Panákovi nás zvou na výlet autem na Oravský hrad. Kolegyně Vanda odmítá, bolí ji totiž nohy. Já s Martou rády přijímáme.
V 10:00 hodin jsme na místě, kupujeme si vstupenky na prohlídku hradu, která začíná v 10:30. Prohlídka stála za to (100,- Sk), trvala 1,5 hodiny. Vyšlapali jsme skoro 300 schodů nahoru a pak zase po schodech dolů. Viděli jsme i výstavu vycpaných zvířat žijících v okolí, dále výstavu místních krojů a také 3 rytířská klání.

Po prohlídce jsme si zašli do místní hospůdky na placky a kávu.
Jelikož do večeře bylo ještě daleko, tak jsme se rozhodli pro návštěvu Vlkolínce.
Vlkolínec je památkovou rezervací lidové architektury a od roku 1993 je zapsaná do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Při tom je tato obec trvale obydlená.

Návštěvu tohoto malebného koutu Slovenska vřele doporučuji.nahoru ▲

Počet přístupů: