S rodinkou na Slavíč
Zpět na hlavní stránku
  Foto | Mapa | Profil tratě |
 Autor Pavel Zubek  Celkem km: 10  Datum: 8.5.2003

   Výlet s dětmi

Je státní svátek a venku krásně teplo a slunečno. Vyrážíme do Horní Lomné, potažmo na chatu pod Slavíčem. Vystoupili jsme na Doubravě a místo po silnici se vydáváme po modré značce serpentinami v hustém lese na chatu Kamenitý. Katka zase začíná trucovat. Musíme ji domlouvat, čekat, slibovat a nakonec i naložit na zadek. Nervy jsou na pochodu zároveň s námi a přitom jdeme nejkrásnějším úsekem tůry. Všude jsou nádherné výhledy na hvozdy, hřebeny a zařízlá údolí do hor.
Jsme na Kamenitém. Holky si dávají nanuk a macešky do notýsků. Krize přešla. Teď už je pohoda. Po prudkém stoupáku do Kamenitého, nyní jdeme po hřebenovce až na Slavíč.
Kolem chaty i v ní je plno. Je tu více cyklistů, ale my pěší můžeme jít přímo do chaty a nemusíme se starat o kola. Dáváme si pivo, limo, hranolky a nějakou tu polévku.
Jsme po jídle a prohlížíme si Vikvam, který tu stojí celoročně.

Po prohlídce okolí pokračujeme v putování. Teď už jenom klesáme. Cestou potkáváme snad jenom cyklisty. Vidíme i Lysou horu. Je tu krásně. Prudkým klesáním dáváme zabrat naším kolenům i stehenním svalům. Ani nevíme jak a jsme na Lačnově, tedy v Horní Lomné na Salajce. Máme skoro hodinu čas na autobus, tak si dáváme pivo a Motolu v hospodě u Pyszka. Venku je pařák, ale nám je uvnitř dobře. Máme v nohách 10 km chůze, ale jsme spokojeni. Katka byla až na začátek úplně v pohodě.nahoru ▲

Počet přístupů: