Poprvé s dětmi na Ostrém
Zpět na hlavní stránku
  Foto | Mapa | Profil tratě |
 Autor Pavel Zubek  Celkem km: 10  Datum: 20.5.2001

   Výlet s dětmi

Na jeden z nejvyšších vrcholů Moravskoslezských Beskyd jsem se chystal již několik let. Konečně jsme se rozhodli a v sobotu jsme měli vyrazit, ale déšť oddálil náš výlet na neděli.

Už ráno svítilo sluníčko do ložnice, takže se vstávalo s dobrou náladou. Do Tyry jsme zajeli místňákem a pak jsme lesními serpentinami šli ku chatě na Ostrém. Katka si cestou na horu vybrala dvě slabší chvilky a odmítala pokračovat dále. „Kdy už bude ta chata?“, znělo z jejich úst. Naštěstí se chata brzy objevila a Katka dostala zase chuť žít. Nahoře přišlo pivo vhod! I polévku jsme si dali. Nastal čas sejít do Košařisk. Cestou dolů holky zpívaly a těšily se už na autobus. Dole na parkovišti chtěla Hanka na WC, ale myšlení místní hospodské bylo dost pod úrovní, když si vymíňovala vstup na záchod koupením zboží v jejím krámě!

V této chvíli vjela do mě zlost a poradil jsem dceři, ať udělá hromádku před její hospodou. To zabralo a za 2,- Kč jsme dostali klíče od vytoužené místnosti.
Měli jsme ještě dost času, tak jsme sešli několik autobusových zastávek blíže k Bystřici. Z Milíkova nám už jel autobus do Třince.
Domů jsme přišli dost unaveni, protože venku bylo horko a ušli jsme kolem 10 km. Holky byly tak unavené, že šly hned ven a tam zůstaly až do večera.nahoru ▲

Počet přístupů: