Horní a Dolní Lomná
Zpět na hlavní stránku
  Foto | Mapa | Profil tratě |
 Autor: Pavel Zubek  Celkem km: 60 (80-Těšíňaci)  Datum:  11.10.2005

   Třinec - Milíkov- Dolní Lomná – Horní Lomná – Jablunkov - Třinec

    Jelikož jsme ještě letos nebyli na kolech s kolegy z práce, tak jsme se domluvili na cyklovýletu do Dolní a Horní Lomné.

V práci máme frmol – generální opravy a tak nás vyjíždí jen malá hrstka: Já s Erčou, Vašek Hus a manželé Karpetovi.

Je opět slunečné, ale velice chladné ráno (7°C). Holky odešly do školy a Vašek už stojí před naším barákem. Projíždíme Kamionkou( třineckým předměstím) a lesem po „Rovné“, na jejímž konci máme v Oldřichovicích sraz s Karpetovými. Ti nám však volají, že se mírně zdrží. My toho využíváme a začínáme ze sebe sundávat první oděv.

Po deseti minutovém zpoždění a prvním společném fotu jedeme přes Karpetnou, Milíkov a Bocanovice do Dolní Lomné. Cestou se kocháme nádhernou přírodou, ve které malíř povolil uzdu své fantazii a na paletu vytlačil snad všechny barvy, které našel v šupleti. Je opravdu nádherný podzim.

V Dolní Lomné si děláme přestávku v pekárně – cukrárně a kupujeme si kávu a nějakou tu laskominu. Na to se zastavujeme u mého otce, který zde bydlí. Pokecáme a jedeme dále kolem Jestřábského potoka výše na Dolinky ku chatě lesního závodu. Tady už jsme posvlékání do letní módy a opět s úžasem čumíme na okolní lesy, hory a výhledy na Jablunkovsko.

Po již lesní a dost se zvedající cestě stoupáme nad vrchol Úplaz, až na hranici přírodní rezervace Velký Polom. Jsme ve výšce 860 m.n.m. a je pravé poledne. Čas na svačinu.

Po přestávce sjíždíme po docela těžkém terénu ( bahno, šutry a prudký sklon) do Horní Lomné. Po několika km se ocitáme v civilizaci na Přelači nad lyžařskými sjezdovkami. Rozhodujeme se pro vrcholové pivo. Zastavíme až v Dolní Lomné. Horní Lomnou přefičíme a sledujeme ji jen ze sedla naších Bajkořů, ale i to je zajímavý pohled.

V hotelu Pod akáty si objednáváme boršč a česnekačku, které zapíjíme skvělou Plzní.

Vašek má menší problémy s předním kolem a musí ho častěji foukat, asi malá dírka v duši, za to moje kolo, můj Bajkoř, vypadá jak po hluboké orbě. Bláto mám snad všude.
Pak už jenom rychle klesáme do Třince přes Jablunkov a Bystřici kolem hlavní silnici E 75 po silničce vedoucí za tratí ČD.

Dnešní den se vydařil. Ujeli jsme 60 km (Těšíňáci 80) a v práci se zas dlouho nebude povídat o ničem jiném než o skvělém výletu na kolech do Dolní a Horní Lomné!


nahoru ▲

Počet přístupů: