Kozinec - Podzimní výlet
Zpět na hlavní stránku
  Foto | Mapa | Profil tratě |
 Autor: Pavel Zubek  Celkem km: 15  Datum: 29.10.2005

   Nádherný podzim

Podzim je stále nádherný a k tomu máme s Erčou volný víkend. Hanka je na tři dny na chatě na Ostrém a naše Katka se válí v posteli u knížky. Navrhuji ji výlet. Nechce jít, ale na konec si vybírá cestu na Kozinec. Tam by si ještě zašla. Na oběd a na pohár. Souhlasíme.

Ráno nijak nespěcháme. Vycházíme až v 10:30. Cestou se stavujeme u ségry Lenky na Kamionce domluvit se na nějaké věci. Její manžel Ríša musí na odpolední směnu, ale ona by ráda s malou Nelou někam na hory šla. Tak je bereme sebou.

Cestou fotím, kecáme a v lese na „Rovné“ si děláme srandu ze závodníků – orientačních běžců, kteří soutěží v Memoriálu Otty Gavendy – známého, již nežijícího třineckého orienťáka a skauta. Je jich tu plno. Běhají po lese tam a zpátky a pořád něco hledají v mapce. Hned jim podávám pomocnou ruku a vysvětluji jim nejbližší trasu k hospodě. Berou to s humorem. Ségra se připojuje a běží ke stolečku s občerstvením pro doplnění tekutin. Tam potkáváme známého, který je také srandista a nabízí běžcům i štamprličku slivovice za pětikačku. Sranda musí být i na závodech!

Pokračujeme dále a kocháme se nádhernými barvami podzimu. Na posledním úseku asfaltové cesty nás postupně předjíždí svatba a pak samé automobily. Již máme hlad. Je 13:00 a chata je narvaná k prasknutí. Hosté sedí i venku, kde obědvají. I my sedáme u tábořiště a pijeme pivo a colu. Chceme i oběd, ale OUHA! „Stravenky neberem!“ To je síla! Na jaře jsem jimi platil a teď už je nechtějí. Peníze nemáme. Jsme zklamáni a hladoví. Odcházíme na oběd do pizzerie Graffiti v Oldřichovicích. Únava a prázdný žaludek začíná v Katce probouzet staré neduhy a zase je uražena. K tomu ji bolí nohy z těsných bot. Erča mi mezi tím jen tak do batohu vloží termosku s čajem aniž by zavřela nalévací ventil. Přišel jsem na to až doma, když jsem vytáhl mokré triko z batohu.

V Graffiti jsme se nadlábli k prsknutí za stravenky. Cestu domů jsme pro únavu už skoro nevnímali. Lenka už s námi nešla ani na kávu, kterou jsme si doma uvařili k hokeji v televizi.

Dnešních 15 km v nádherné podzimní přírodě nás však úplně vyždímalo.


nahoru ▲

Počet přístupů: