Gírová - Zimní procházka
Zpět na hlavní stránku
  Foto I | Foto II | Mapa |
 Autor: Pavel Zubek  Celkem km: 12  Datum:  9.1.06

   Zimní procházka za fotografiemi na Gírovou

V Mostech u JablunkovaInverzní počasí láká turisty i fotografy na hory, neboť se očekávají skvělé podmínky. Horstvo zalité sluncem a údolí ponořené do neprůhledné mlhy.Takového počasí jsme využili i my.Původně jsme chtěli na Čantoryji, ale rozhledna je dnes uzavřena pro nedostupnost. Volíme mezi Gírovou a Severkou.Jelikož jsme na Severce byli loni v zimě za opravdu pěkného počasí, tak volíme Gírovou. Sice jsme na ní byli už i v zimě, ale za velice chladného, větrného a nevlídného počasí. Letos je tomu ale úplně jinak. V Mostech je asi -11°C, ale jasno. Tušíme hezké počasí a skvělý výlet. Vytahujeme foťáky a začínáme fotit tu nádheru. Procházíme kolem bobové dráhy a sjezdovek a vstupujeme na červenou turistickou značku vedoucí přes Studeničné na Gírovou. Jsme fascinováni krásou zimního lesa. Obloha se na rozdíl od té třinecké zcela vyčistila a má barvu oceli - temně modrou. To se vidí málokdy! To budou snímečky! Pane, jo! Chata Studeničné je jako z pohádky. Rampouchy visí ze střechy až skoro k zemi a plot i vrátka jsou zasypaná sněhem. Pokračujeme dále po rolbou upravené trase. Kolem se prohánějí běžkaři a my se kocháme okolím.

Fůra sněhuNa samotném vrcholu Gírové fotíme panoráma slovenských hor - Kysuckých Beskyd a Malé Fatry. V dáli vidíme i Beskydy Oravské. Velkou Fatru a dokonce Západní Tatry. Viditelnost je skoro 100 km! Nevíme, co fotit dříve.
Na chatě si pak dáváme pivo a polévku. Celou dobu kolem nás trajdali študáci z lyžařského kurzu na místní chatě a snad ani jeden z nich nezavřel vstupní dveře. Pořádně tu táhlo. Na zpáteční cestě už padá sníh z korun stromů, je teplo a stromy vypadají jako ze zlata. Příroda se zase jednou vyřádila.
Dnešní výlet stál opravdu za to. Posuďte sami na přiložených fotografiích.
nahoru ▲

Počet přístupů: