Zimní Javorový
Zpět na hlavní stránku
  Foto |
 Autor: Pavel Zubek  Celkem km: 7  Datum: 2.12.2001

   Vrch Javorový vyčnívající z inverzní oblačnosti

V neděli jsme se šli podívat, jak vypadá zima na horách. Tady v Třinci byla pořádná mlha a teplota -4°C. Holkám ani Erice se do toho nečasu nechtělo vůbec jít. Dokonce jsem musel Katce slíbit, že pod lanovku dojedeme autobusem. Tak se i stalo.
Na lanovku jsme nastupovali za husté mlhy, asi ve dvou třetinách kopce si Erča pomyslela, že ji někdo vyčistil brýle. Mlha byla fuč. Stromy byly úplně bílé a dokonce jsme viděli vrchol lanovky zalitý sluneční září. Vypadalo to tu jako v pohádce o Mrazíkovi.
Cestou k chatě jsem nestačil fotit tu krásu. Děcka využila svých plastových lopat a zajezdili si na sjezdovce mezi lyžaři a snowboardisty.
Výhled od chaty byl úchvatný. Viděli jsme Tatry a Beskydy v Polsku. Kotliny byly zahalené v mlze. Prostě super!

Na chatě jsme pojedli a popili. Za moc peněz málo muziky! Tak se dá zhodnotit úroveň pohostinství.( Nyní jsou na chatě noví majitelé a služby jsou již na úrovni.Pozn.autora)
Cestou zpět sjely holky celou trasu až do Tyry po svých zadcích na lopatách. Ani si neuvědomily, že jsme ušli 5 km.
V Tyře jsme měli hodinku čas, tak jsme zašli do "Kotaly", kde jsme si dali čaj s rumem, džusy a nějaké sladkosti.
Zpáteční jízda autobusem byla malým dobrodružstvím, protože už z konečné jel BUS plně obsazen turisty a běžkaři a hned po výjezdu ze zastávky se o nás otřelo osobní auto. Naštěstí se nikomu nic nestalo. V Oldřichovicích se do autobusu již nikdo nevešel. Lidé venku si museli počkat na další spoj jedoucí až za dvě hodiny! Bordel v ČSAD!
V Třinci nás přivítala opět hustá mlha, ale nevšední zážitek z této procházky, která byla dlouhá asi 7 km, nám nebyla schopna zahalit.


nahoru ▲

Počet přístupů: