Alkohol na kole   1.11.2006
Zpět na hlavní stránku
autor: Pavel Zubek | | Foto poskytl Jan Petr |
Foto poskytl Jan Petr

   Reakce na tento článek najdete v dolní části!    Jelikož již pro mě skončila cyklistická sezóna včerejším dnem, tak jsem se rozhodl napsát pár řádek o mém letošním cykloživotě.
   Kromě toho, že jsem si letos koupil zánovní treckové kolo a absolvoval Expedici na Dunajskou cyklostezku, tak jsem s manželkou a kamarádem Rumkem vyrazili na kolech v květnu na několika denní cyklovýpravu do Žďárských vrchů a cestu jsem pojmenoval Za českými pivy.
   Po zveřejnění zážitků z této naši miniexpedice, jsem dostal pár dopisů, ve kterých jste se mi zmínili o novém silničním zákoně, ve kterém se jasně hovoří o tom, že i cyklista nesmí použít před a během jízdy alkohol, jinak je pokutován v případě, že ho zastaví hlídka Plicie ČR a dokáže mu použití alkoholu.
   Ano. Je to pravda!Skutečně i já souhlasím s tím, aby se po silnicích neproháněli řidiči či cyklisté pod vlivem alkoholu!Ale!
   Ale zastávám názor, že cyklistika je především relaxační odvětví a že si cestou při poznávání krás naší vlasti snad můžeme jedno či dvě pivka dát.Proč?

Za prvé vykonáváme fyzickou činnost a alkohol se dříve zpracovává!
Za druhé vydáváme spoustu energie a pivo je bráno jako docela vhodný energetický nápoj!
Za třetí vypijeme-li jedno nebo dvě piva, tak si nemyslím, že bychom měli natolik otupělé reakce, že bychom mohli způsobit nehodu!
Za čtvrté se pohybujeme většinou po vedlejších komunikacích, kde není takový provoz, kde můžeme způsobit nějakou nepříjemnost.
Za páté je většina cyklistů již natolik uvědomělá, že ví, kolik snese alkoholu, aby reagovali bez problémů a proč vlastně cyklistiku vykonávají. Myslím, že proto, aby se odreagovali, ne zpili do němoty!
Za šesté silně podnapilému cyklistovi je třeba kolo uzamknout!Nechat ho zaplatit na silnici třeba vysokou pokutu!Aji bych ho nahlásil třeba na pracoviště, kde by měl z ostudy kabát!

   Můj názor je tedy takový, že bych u cyklistů toleroval asi 0,4 promile alkoholu(1 - 2 piva).

   Co vy na to? Ozvěte se! Rád zveřejním vaše připomínky.

   Psát můžete tady nebo do sekce Vaše vzkazy.

Reakce na tento článek:

31.12.06 Luděk Ševčík
Já jsem si letos fouknul dvakrát!!! Jednou na Bystřické křižovatce a jednou u sanatorky Po každé jsem je při cestě tam videěl tak jsem si nic nedal a na zpateční cestě ochotně "zastavil" a po každé byli evidentně nasraní že jsem nenafoukal.To jak si neco dám tak jedu přes Milíkov nebo Vendrynskimi zadkami.


23.11.06 Petr
Pánové (a dámy). "Chlast" byl před jízdou na kole zakázán i za staré legislativy. Teď přibylo puze pokusů dodržování více vyžadovat. Tak mi není jasné proč ten humbuk. Tím ale nechci říct, že bych si nedal při výletě na kole nějaké to pivo, i třebas více.


6.11.06 Vladek Drahoš
Je nespravedlivé a na škodu, že zákon a novináři stavějí na stejnou úroveň opravdového bajkaře, který si po namáhavém výkonu dá jedno pivko, i vesnického ožralu, který se na neosvětleném kole vrací nalitý z místní hospody. V obou případech je označují za cyklisty.

3.11.06 Václav Hus
Nový silniční zákon je k cyklistům slušně řečeno nespravedlivý. Já osobně najezdím ročně asi kolem 5000 kilometrů a při svých cestách si nějaké to pivko vždycky dám a nevidím v tom nic špatného. Samozřejmě se to nesmí přehánět Přikláněl bych se spíš k tomu, aby cyklisté nebyli posuzováni tak přísně, jako řidiči motorových vozidel. Třeba v Rakousku, nebo ve Francii, tolerují cyklistům 0,5 promile. Ovšem při překročení této hranice, jsou vysoké finanční postihy. Přeji hodně kilometrů bez nehody.


2.11.06 Kubajz
www.na-kole.wz.cz

Tak jsem tady zase a sebou přináším asi první ohlas na článek Alkohol na kolech ... A s tím co jsi napsal musím souhlasit, protože třeba já si dnes nedovedu představit, že když jedu na vyjížďku, tak že bych si nedal pivo. Nemyslím si, že to je závislost , ale když přijedu zpocenej a "vyšťavenej" k nějaký pěkný šumavský hospůdce, tak mi to nedá a odpočinu si u piva, to je pro mě nejlepší relaxace, nehledě na to, že skvěle zažene žízeň a ten alkohol po pár dalších kilometrech vypotím... Takže bych ten zákon zrušil, cyklista především ohrožuje sám sebe, není to jako u řidiče. Ale zase něco jinýho je to, když jedou chlapi vožralý na prach z hospody, to už je trochu extrém... TAKŽE 3-4 desítky si myslim je akorát...


Počet přístupů: