Krátké zprávy na Bajkoři
Zpět na hlavní stránku

Blanca Peak - Colorado(USA)
19.8.2007
Radek Hecsko již spoustu let žije v USA a jezdí za svým kamarádem odpočívat na jeho chatu na jih Colorada. Podívejte se, jaké je tam krásné okolí. Radek však říká, že naše Beskydy jsou nejkrásnější!Tento krát nám posílá fotky z doby, kdy na horách již sníh nebyl a dalo se vyjít až na vrcholy Blanca Peak.
více


Celorepubliková štafeta na kole!
20.7.2007
Server Nakole.cz organizuje ve splupráci s několika dalšími cykloservery (Bajkoř patří k ním) a cyklistickými spolky celorepublikovou štafetu na kolech, kde se začátkem roku registrovali zájemci o převoz štafetového kolíku: Nákolíku ve svých regiónech. Od května již Nákolík putuje z plzeňského kraje a příští týden bude cestovat na kolech přes Moravskoslezský kraj.
Tímto krajem ho převeze Petr M., Milan Š.-Krtek, Palo(Bajkoř) a Luis. Bližší info o průjezdech krajem najdete zde:www.cyklistikakrnov.com.
Naše etapa: Symbolická k nejvýchodnějšímu bodu ČR na Trojmezí u Hrčavy!
Start: 24.7.2007
Kde: V Třinci na nádraží ČD
V kolik: 8:00 ráno
Cíl: Hrčava a zpět
Celková vzdálenost: zhruba 60-70 km
Zájemci, kteří chtějí Nákolík doprovodit, se hlásí zde: Pavel Zubek nebo na tel: +420 732 200 255


Spanish Peaks - Colrado(USA)
14.6.2007
Radek Hecsko již spoustu let žije v USA a jezdí za svým kamarádem odpočívat na jeho chatu na jih Colorada. Podívejte se, jaké je tam krásné okolí. Radek však říká, že naše Beskydy jsou nejkrásnější!
více


Lago de Garda - Itálie
16.5.2007
Igor Hermann se vydal počátkem května se svým bratrem do horolezecké oblasti Arco nad Lago de Garda. Podívejte se na hezké foto této oblasti.
více


Estonsko - Tallin
10.4.2007
Pokračujeme ve zveřejňování foto z cesty do Pobaltí
více


Tip na výlet - Vendryně
21.3.2007
Zajímavou obcí na třinecku je Vendryně, která je jednou z nejstarších v tomto regiónu.
více


Foto z Malé Fatry
7.3.2007
Miroslav Černý nám poslal pár zimních fotek z přechodu hřebene na Malé Fatře z letošního února. Podle fotek lze vytušit, že na hoře pořádně vyfukovalo.
více


Foto z Králického Sněžníka II
28.1.2007
Miroslav Černý nám poslal pár zimních a jarních fotek z Králického Sněžníka s výhledy na Praděd, na Krkonoše a třeba i z pramene řeky Moravy. Podívejte se na ně.
více


Foto z Grosser Priel
27.1.2007
Miroslav Černý absolvoval zajištěnou cestu na Grosser Priel 2515 m.n.m v pohoří Totes Gebirge. Jedná se o krásně exponovanou trasu s obtížností D.
více


Co děláme?
24.1.07
Připravujeme na Bajkoř vložit další Tip na výlet a to obec Vendryni, která má co nabídnout hostům přijíždějícím na Jablunkovsko.


Sváteční výstup na Ondřejník
1.1.07
Václav Hus nám zaslal pár fotek z Výstupu na Ondřejník v Beskydech. Článek by měl být o něco později.
více


Reakce na článek: Alkohol na kole
31.12.06
Další rekci na tento článek nám poslal Luděk Ševčík.
více


Co chystáme?
22.12.06
Příští rok se můžete těšit na reportáž z cykloturistiky po Korsice, pak připravujeme s naším cyklosvětoběžníkem Miroslavem Szlaurem (máme od něj článek o Národních parcích USA) cykloreportáž z jeho návštěvy Řecka, kde byl na podzim a déle než měsíc se potuloval po cestách i necestách toho zajímavého státu.


Tip na výlet - Jablunkov
8.12.06
V Tipech na výlet se můžete od dnešního dne podívat i na zajímavosti v Jablunkově.Pokud máte nějaké zajímavé náměty na výlet v okolí Těšínských Beskyd, tak se ozvěte!
více


Cyklocestovatelský festival ve Frýdku-Místku
3.12.06
Včera 2.12.06 proběhl první Cyklocestovatelský festival ve Frýdku-Místku, kterého jsme se zúčastnili i my a měli jsme možnost hovořit s cestovateli Luckou a Michalem(objeli celý svět na kole), s Josefem Zimovčákem(na vysokém kole zdolal všechny etapy Tour de France) nebo s Janem Vlasákem(jeho články jsou velice oblíbené např.v Cykloturistice). Pořídili jsme spoustu snímků a vše vám již brzy přineseme v reportáži na Bajkoři!


Foto z Londýna a Edinburgu
23.11.06
Nikol Hermannová byla letos v létě v Anglii a Skotsku. Posílá nám pár fotek ze své cesty po u nás již tak trochu exotických zemích, pro někoho určitě.
více


Reakce na článek Alkohol na kole.
23.11.06
Petr se připojil k dalším čtenářům Bajkoře, kteří připojili svůj názor k tomuto článku.
více


Foto z Pobaltí
13.11.06
Po letní přestávce pokračujeme ve zveřejňování foto z expedice do Pobaltských zemí, kterou podnikl v létě 2004 Aleš Bočan.
více


Reakce na článek Alkohol na kole.
6.11.06
Vladek Drahoš se připojil k dalším čtenářům Bajkoře, kteří připojili svůj názor k tomuto článku.
více


Rakousko, Bavorské Alpy a Füssen
3.11.06
Nikol Hermannová se v srpnu byla podívat do Rakouska a Německa a prošla se v Alpách. Posílá nám pár fotek, tak se podívejte.
Foto


Rozhovor s Vladislavem Drahošem
29.10.06
Vladislav Drahoš z Bánské Bystrice patří k stabilním čtenářům a glosátorům Bajkoře. Nyní vám předkládáme jeho vizitku ve formě rozhovoru pro server: www.pozitivni-noviny.cz . Tento článek naleznete zde:


Gerlachovský štít
28.10.06
Vilda Tóth( napsal článek o zdolání Mt.Blancu ) se svými přáteli zdolal 23.9.2006 Gerlachovský štít ve Vysokých Tatrách!Bajkoř tímto Vildovi Gratuluje!
Foto


Roháče a Malá Fatra
28.10.06
Karla Hermannová se svými přáteli a kolegy z práce prošli ve dnech 22.9. až 24.9.2006 několik tras v Západních Tatrách a na Malé Fatře.
Foto


Monte Negro
28.10.06
Max byl letos v létě v Monte Negro(Černá Hora) a zaslal nám stejně jako loni z Chorvatska pár fotek z této země.
Foto


Počet přístupů: