Zpět na hlavní stránku
reklama2
Reklama
Tip na výlet - úvod
Tyra u Třince
Cieszyn
Mosty u Jablunkova
Dolní Lomná
Bystřice
Nýdek
Český Těšín
Horní Lomná
Vendryně
Hrádek
Písek
Bukovec
Hrčava
Sponzorem stránky je:
:: Hotel Bullawa - Jablunkov ::
Ubytování,restaurace,společenské akce
Aktualita:Město Jablunkov je nejvýchodnějším městem České republiky a přirozeně se stalo centrem Goralské oblasti i kultury. Je bránou do horských oblastí Těšínských, Slovenských a Moravskoslezských Beskyd.Jeho historie sahá do dob dávno minulých, ale zajímavějším se stává v 16. století, kdy se začíná rozrůstat a stavět několik zajímavých architektonických skvostů této oblasti, mezi které patří barokní socha Immaculaty z roku 1655, renesanční farní kostel Božího těla ( 1620 ) přestavěný v novogotickém slohu i nejstarší měšťanský knížecí dům. V 19.století město získalo Starý klášter a počátkem 20.století se dominantou města stal klášter Alžbětinek. Další významnou stavbou 20.století se stalo Plicní sanatorium, které ve 30.letech patřilo k oblíbeným místům pražských dovolenkářů i členům Osvobozeneckého divadla.
V současné době patří Jablunkov k turistickým centrům Beskyd a poskytuje spoustu možností k trávení volného času.
V současné době se staví silniční obchvat Jablunkova a po jeho dokončení(2007-8)se město stane opět lákavým pro své nádherné historické centrum, které nyní trpí obrovským množstvím projíždějících automobilů.
Koupaliště

web
Návštěvníkům slouží 40 metrový bazén, dětský bazén a tobogán. V bezprostřední blízkosti je restaurace Amerika s řadou slezských specialit, v areálu koupaliště jsou možnosti rychlého občerstvení.

Kontakt:
tel.: 721 255 157, 607 691 080
Provozní doba:
Po – Pá 10.00 – 19.00 hod., So, Ne, svátky 9.00 – 19.00 hod.
Ceník:
Dospělí: 40 Kč, Mládež do 15 let, studenti, důchodci nad 60 let: 20 Kč, Děti do 3 let: zdarma, Tobogán celý den: 10 Kč
Centrum

web
Rynek je kulturním i společenským centrem Jablunkovanů i přespolních horalů.. Starobylé náměstí je zrekonstruováno a po dlouhé době patří k nejhezčím ve Slezsku. Netrpělivě se čeká na dokončení obchvatu města, kdy se náměstí stane opět klidovým centrem, kde se budou moci opět konat různé akce jako v dobách minulých. Za prohlídku stojí jistě místní kostel, kašna se sloupem Immaculaty. Navštívit můžete Múzeum nebo kolem radnice projít na židovský hřbitov. Na náměstí a v jeho okolí můžete navštívit různé obchůdky a hospůdky,
Alžbětínský klášter

Nad Jablunkovem se tyčí klášter, který byl postaven v roce 1928 a v dalších letech byl k němu přistavěn špitál, ve kterém jsou dodnes staří a nemocní lidé, o které se starají řadové sestry. Starý klášter z roku 1861 stojí hned u řeky Olzy a nyní slouží ke kulturním a společenským akcím. V klášteře je i nádherná kaple, kde probíhají bohoslužby a konají se tu i mimo jiné svatby.Vřele doporučuji prohlídku této opravené nádherné stavby.
Dodržujte, prosím, klid v jeho okolí, abyste nerušili pacienty a věřící při bohoslužbách!

Počet přístupů: