Zpět na hlavní stránku
reklama2
Reklama
Tip na výlet - úvod
Tyra u Třince
Jablunkov
Dolní Lomná
Bystřice
Nýdek
Český Těšín
Horní Lomná
Vendryně
Hrádek
Cieszyn
Písek
Bukovec
Hrčava
Aktualita:První zprávy o osídlení Mostů u Jablunkova pocházejí z druhé poloviny šestnáctého století. Obyvatelstvo se v té době živilo především pastevectvím a horským zemědělstvím. Mosty u Jablunkova byly po celé feudální období v držení Těšínské knížecí komory, v současnosti představují významný silniční a železniční hraniční přechod mezi Českou a Slovenskou republikou.Nyní se stávají centrem turistického ruchu. Jsou výchozím bodem na turistické chodníky: Gírová či Velký Polom jsou nejoblíbenější trasy v Beskydech. V centru obce je Ski areál, který poskytuje své služby po celý rok a už získal své trvalé návštěvníky.

web: Obec Mosty u Jablunkova
Bobová dráha


web
Skiareál v Mostech u Jablunkova je jedním z nejlepších středisek v Moravskoslezských Beskydech, který nabízí spoustu zajímavých atrakcí pro využití volného času. V zimě poskytuje kompletní služby pro lyžaře: 3 sjezdové tratě + tratě běžecké, dva vleky, buduje se i snowboardové centrum. Lyžuje se tu i při umělém osvětlení. Nedostatek sněhu nehrozí, protože sjezdovky jsou zasněžovány pomocí sněžných děl.

V létě je největší atrakcí Bobová dráha (celoroční provoz), ale na paty ji šlape Lanové centrum, kde si užijí i dospělí jedinci, pro děti je tu i malé Dětské lanové centrum. Adrenalinoví hosté si mohou vyzkoušet Lezeckou stěnu či si na sjezdovce vychutnat rychlost Speciálních horských koloběžek. Pokud se vám to zdá málo, tak si můžete zaskotačit na Bungee trampolinách a dětičky se mohou vydovádět i na Malých trampolinách nebo si pohrát v Dětském zábavním parku. Specialitou areálu je i Paintball.

Pokud si myslíte, že to nestihnete během jednoho dne, tak se nic neděje. V areálu je zbrusu nový horský hotel Grúň, který poskytuje ubytování i restauraci a má statut Bezbarierový!
Bobová dráha
Provozní doba: 9:00 - 19:00 prázdniny
Ceník: 50,-Kč - (dítě do 6 let zdarma)
120,-Kč - 3 jízdy
160,-Kč - 5 jízd
Aqupark

Obec zrekonstruovala i starý bazén a nechala vybudovat malý aquapark s několika vodními atrakcemi. Není nic příjemnějšího, když si po obtížné horské tůře či po dovádění ve Skiparku odpočinete ve vodě.

Poznámka Bajkoře: V současné době nejsou informace o provozu bazénu!(22.8.06)

Počet přístupů: