Zpět na hlavní stránku
reklama2
Reklama
Tip na výlet - úvod
Tyra u Třince
Jablunkov
Mosty u Jablunkova
Dolní Lomná
Bystřice
Nýdek
Český Těšín
Horní Lomná
Vendryně
Cieszyn
Písek
Bukovec
Hrčava
Aktualita:Obec Hrádek vznikla pravděpodobně již ve 13. století na staré obchodní cestě. Protékající řeka Olše zde vytvořila kaňon s divokými peřejemi a pěknými zákoutími pro koupání. Nad řekou jsou patrné obranné valy, tzv. „Zamčyska“.

web: Obec Hrádek
Filipka

mobil: +420 777 652 457
Filipka je jedním z nejnavštěvovanějších vrcholů Těšínských Beskyd.Leží ve výšce 765 m.n.m. a je hranicí tří obcí: Nýdku, Hrádku a Návsí. Je tedy jakousi Trojmezí.Ve vrcholové partii jsou místa s nádhernými výhledy do krajiny. Kousek pod vrcholem se nachází i chata Filipka, která vám poskytne přístřešek a občerstvení. Na proti ní je i malý parčík, kde se každoročně scházejí občané Hrádku na společnou veselici. K chatě dojdete po zelené značce z vlakové zastávky Hrádek, ale i z Nýdku Hluchové, z Bystřice Paseky, ale i z Návsí od nádraží ČD.
Otevírací doba: 9:00 - 17:00 denně
O víkendech:9:00 - 19:00
Belko

U řeky Olše se nachází zajímavý přírodní útvar - skalní vyvýšenina, zvaná Belko podle loupeživého rytíře Belka, který tu měl svůj hrad a také tu zakončil svůj neřestný život skokem do hlubokých vod řeky Olše. Nyní se tu nachází na protějším břehu malinká restaurace "U Belka" s posezením nad řekou ve velice romantickém prostředí.

Počet přístupů: