Ostrý
Zpět na hlavní stránku
 
 Autor: Pavel Zubek  Celkem km: ---  Datum: ---

   Ostrý - 1044 m.n.m.

Masív Ostrého Výrazný vrchol vyčnívající nad řekou Olší. Všimnout si ho můžete z kteréhokoli místa v jablunkovské brázdě. Od Třince až po Jablunkov. Je dobře dostupný pro turisty i cykloturisty. Vede na něj několik stezek.Některé jsou delší, ale pohodlné. Jsou i krátké, ale dost prudké – výhodné pro trénink v běhu do vrchu. Samozřejmostí je i turistická chata, která příjme poutníky kdykoli. Její interiér je příjemný a také tu docela dobře vaří. Dokonce tu je možnost i nocležit.

Místo je známo i díky novoročnímu výstupu, který pořádá Klub českých turistů a závodu do vrchu na kolech, který se jede z Oldřichovic a organizuje ho firma Autel.
Ještě nedávno se dalo projít po modré značce přes samotnou kótu Ostrého, ale již pár let je stezka zrušena, protože vrcholové partie jsou zahrnuty do rezervace pralesního typu. Její název je Čerňavina.

Nejkratší výstup :Po žluté z Tyry, asi 4 km, ale prudký nebo z Košařisk od Banáta, asi 4,5 km po modré a pak po žluté ( lze jít i s dětmi)
Hřebenovka: Javorový – Šindelná – Kalužný – Ostrý – Tyra, asi 15 km, po modré,pak po červené a nato zase po modré, nakonec po žluté ( lze jít i s dětmi)
Oblíbená: Od chaty na Kozinci a zpět po lesní silnici, celkem asi 8 km po zelené a žluté
Další možnosti: Možno přijít i z Morávky přes Slavíč, ale skoro 20 km pochod vás nemine
Další přístupy jsou i z Bystřice, Hrádku n.Olší nebo i z Lomné, ale to je nutné už skloubit s mapou a dobrou fyzickou kondicí


Seznam článků k této lokalitě |
>> Vloženo << >> Název článku << >> km << >> Termín <<
16.6.06 Ostrý a PR Čerňavina 12 11.6.06
1.3.06 Jak nás hory pokořily! 6 28.2.06
30.12.05 Jarní kilometry 17 9.4.04
30.12.05 S dětmi poprvé na Ostrý 10 20.5.01
       
       
       
       
       
nahoru ▲

Počet přístupů: